Nawigacja
Menu
Menu
MIASTO
Treść strony
XVIII Rajd Rowerowy na Orientację „Na jesiennym szlaku”!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom XVIII Rajdu Rowerowego na Orientację „Na jesiennym szlaku”! 🚴
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich rowerzystów, którzy wzięli udział w tegorocznym rajdzie! To dzięki Wam wydarzenie nabrało wyjątkowego charakteru. Wasz entuzjazm i zaangażowanie sprawiły, że była to niezapomniana przygoda.
Szczególne podziękowania składamy Lokalnej Grupie Działania Ziemi Mińskiej za nieocenioną pomoc we współorganizacji wydarzenia. Dzięki Waszemu wsparciu rajd był jeszcze bardziej atrakcyjny i bogaty w ciekawe atrakcje!
Dziękujemy wszystkim naszym partnerom, którzy włączyli się do organizacji rajdu poprzez przygotowanie punktów kontrolnych z niezwykle kreatywnymi i różnorodnymi zadaniami:
- Lokalna Grupa Działania Ziemi Mińskiej
- Fundacja Świat Integracji
- Sufiks - Szkolenia Językowe
- Cukiernia Babeczki
- Ochotnicza Straż Pożarna w Sulejówku
- Eduflow Kids Planeta Zabaw i Edukacji
- Towarzystwo Przyjaciół Sulejówka
- Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
- Miejskie Przedszkole nr 2 im. Zofii Moraczewskiej w Sulejówku
- Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami integracyjnymi im. Stefana Czarnieckiego w Sulejówku
- Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
- Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji
- Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. Zbigniewa Wójcika w Sulejówku
Tematem przewodnim tegorocznego rajdu było zapoznanie uczestników z kulturą i historią gmin z terenu powiatu mińskiego. Uczestnicy mogli zmierzyć się z łukiem i strzałami Tatarów w Okuniewie, przechytrzyć wójta z „Rancza" w Latowiczu, zagrać w tradycyjną grę drejdlem w Kałuszynie, spotkać się z Babeczkami na szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego, odtworzyć rzeźbę Konstantego Laszczki w Dobrem, pokonać „murarza” w Cegłowie, pomóc zakonnikowi w Siennicy, odkryć tajemnice plecaka św. Jakuba w Jakubowie, stoczyć pojedynek Generałów w Dębem Wielkim. Uczestnicy mieli również okazję spotkać niezwykłe postacie historyczne, takie jak Królowa Bona w Stanisławowie, medyk Wojciech Oczko w Cegłowie, badacz Jan Kalinowski w Okuniewie, Książę Janusz I w Mińsku Mazowieckim oraz Zofia Moraczewska w Sulejówku. Na uczestników czekały również pytania sprawdzające ich wiedzę o historii i ciekawostkach z terenu powiatu mińskiego. Nie zabrakło również odniesień do historii, jak na punkcie poświęconym Szarym Szeregom, gdzie uczestnicy mogli poczuć ducha walki o wolność.
Na zakończenie Rajdu wszyscy uczestnicy otrzymali medale oraz zestawy grillowe. Uczestnicy Rajdu zostali również obdarowani nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Lokalną Grupę Działania Ziemi Mińskiej oraz firmę POLBIKE. Dziękujemy również firmie Marte - Centrum Opakowań za pomoc w przygotowaniu pakietów startowych.
Zapraszamy Was do oglądania zdjęć z rajdu, które uchwyciły te magiczne chwile spędzone razem.
Jeszcze raz dziękujemy za udział i zaangażowanie – do zobaczenia na kolejnych rajdach! 🚴
- autor: Ref. Oświaty, Kultury i Promocji